Metro MQTTM18S 18" W MetroMax Q Top-Track Mobile Unit Kit
Shop all MetroMax Shelving
SKU:
MQTTM18S
MPN:
MQTTM18S
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Metro MQTTM18S 18" W MetroMax Q mobile unit kit includes a heavy-duty track system with four 74"H epoxy-coated steel posts, stainless casters, and bumpers for high-frequency use.
  • Shelves sold separately
  • Caster channels, bumpers, roller assemblies
  • NSF certified for commercial use
  • 18" W Top-track mobile unit kit
  • Corrosion-proof stainless steel casters
  • Includes four 74"H epoxy-coated steel posts
Weight32.2 LBS
Width18 (W)
Filter TypeStationary Shelving End Units
Width (side - side)18"
ManufacturerMetro
Weight32.2 LBS
Width18 (W)
Width (side - side)18"
ManufacturerMetro
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Shop By Brand Shelving
  • Metro Shelving
  • MetroMax Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Shop By Brand Shelving
  • Metro Shelving
  • MetroMax Shelving
Related products
picture
Micro Matic MBB58-E 59.5" Black Exterior Solid Door Pro-Line E-Series Refrigerated Back Bar Cabinet - 115 Volts
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco EC-1442 42" W x 14" D Chrome Special Value Wire Shelving
Pro IconFree shipping
Hatco GRA-108 108" W Aluminum Single Glo-Ray Infrared Strip Heater - 120 Volts 1850 Watts
Metro 2454NK4 54" W x 24" D Gray Epoxy Coated Wire Super Erecta Shelf
Alfa International HBG-140 Safety Cage
American Metalcraft MRPT4CL 4 Oz. White Melamine Cloud Pot
American Metalcraft ATP12 12" Dia. Acacia Wood Round Serving Board
American Metalcraft SCAW7 6.5" W x 8.6" H Acacia Wood Loft Collection Shaker Caddy