Metro MQTTM24C 24" W MetroMax Q Top-Track Mobile Unit Kit
Shop all MetroMax Shelving
SKU:
MQTTM24C
MPN:
MQTTM24C
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Metro MQTTM24C mobile unit kit fits 24" openings and includes four 74" H epoxy-coated steel posts, chrome casters, channels, bumpers, and roller assemblies; shelves sold separately.
  • NSF certified for commercial use
  • Caster channels with bumpers and rollers
  • Shelves sold separately
  • Mobile top-track kit for 24" shelving
  • Chrome-plated rigid casters for smooth mobility
  • Includes four 74" epoxy-coated steel posts
Weight33.2 LBS
Width24 (W)
Filter TypeStationary Shelving End Units
Width (side - side)24"
ManufacturerMetro
Weight33.2 LBS
Width24 (W)
Width (side - side)24"
ManufacturerMetro
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Shop By Brand Shelving
  • Metro Shelving
  • MetroMax Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Shop By Brand Shelving
  • Metro Shelving
  • MetroMax Shelving
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
Metro N436K3 36" W x 21" D Green Epoxy Coated 4 Wire Shelves Super Erecta Starter Shelving Unit
Pro IconFree shipping
Thunder Group 1009TW 9.13" Dia. Imperial White Melamine Round Plate