Metro MXTTM24C 24" W Polymer MetroMax Top-Track Mobile Unit Kit
Shop all MetroMax Shelving
SKU:
MXTTM24C
MPN:
MXTTM24C
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Metro MXTTM24C polymer mobile unit kit fits 24" wide MetroMax shelving. It includes four 74" corrosion-proof posts, bumpers, roller assemblies, caster channels, and plate casters.
  • NSF certified for food service compliance
  • Caster channels and plate casters enable quick repositioning
  • 24" W polymer top-track mobile kit benefits
  • Includes roller assemblies for smooth mobility
  • Corrosion-proof 74" H posts extend life
Weight22.8 LBS
Width24 (W)
Filter TypeStationary Shelving End Units
Width (side - side)24"
ManufacturerMetro
Weight22.8 LBS
Width24 (W)
Width (side - side)24"
ManufacturerMetro
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Shop By Brand Shelving
  • Metro Shelving
  • MetroMax Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Shop By Brand Shelving
  • Metro Shelving
  • MetroMax Shelving
Related products
picture
Advance Tabco KMS-11B-305R 60" W x 30" D Stainless Steel 16 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco GLG-307 30" D x 84" W Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
Bar Maid CR-835W-N 82 Oz. White Polystyrene Scoop
Thunder Group DM009J 9.25" Dia. Round Jazz Melamine Plate