Micro Matic 8011-15-PP Premium Plus Max 15 PSI Secondary CO2 Regulator
Shop all Micro Matic Bar Refrigeration Parts & Accessories
SKU:
8011-15-PP
MPN:
8011-15-PP
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Micro Matic's 8011-15-PP premium plus max 15 PSI CO2 regulator ensures precise pressure control for draft systems.
  • Compatible with standard CO2 kits
  • Compact 3.75" width fits tight areas
  • Meets CSA safety requirements
  • Premium Plus Max 15 PSI for consistent pours
  • Dual-gauge for precise pressure control
  • Durable brass reduces maintenance
Height7.25 (H)
Width3.75 (W)
Depth5.5 (D)
Filter TypeRegulator Kits
ManufacturerMicro Matic
Height7.25 (H)
Width3.75 (W)
Depth5.5 (D)
Filter TypeRegulator Kits
ManufacturerMicro Matic
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Downloadmanual
  • Micro Matic
  • Micro Matic Bar Refrigeration Parts & Accessories
  • Micro Matic
Related products
picture
Advance Tabco FS-3-2430 77" W 14 Gauge Stainless Steel Base Fabricated Sink
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco SPT-244 48" W x 24" D Stainless Steel Poly-Top Work Table
Pro IconFree shipping
Flash Furniture DAD-SF-112T-DKGY-GG 47" W x 30" H Dark Gray Outdoor Patio Set
Thunder Group 1006BB 6" Dia. Blue Bamboo Melamine Round Plate
Thunder Group CR213W 13.5" W x 10.5" D White Melamine Oval Platter