Micro Matic DP-120D-33 33" W x 5" D Stainless Steel with Drain Drip Tray Trough
SKU:
DP-120D-33
MPN:
DP-120D-33
Commercial design services
Micro Matic's DP-120D-33 stainless steel drip tray measures 33" wide by 5" deep, efficiently capturing overflow. It includes a perforated stainless steel screen, a 5/8" O.D. drain, and weighs 12 pounds.
  • 5/8" O.D. drain for fast evacuation
  • Perforated screen prevents splash
  • Surface-mount design simplifies install
  • Stainless Steel for corrosion resistance
  • 5" depth minimizes intrusion
  • 33" width fits standard stations
Weight12 LBS
Width33 (W)
Depth5 (D)
Length25" - 36"
MaterialStainless Steel
ManufacturerMicro Matic
Weight12 LBS
Width33 (W)
Depth5 (D)
Length25" - 36"
  • Drip Trays