Micro Matic DP-120DSSPVD-16 16" W x 5" D Stainless Steel and Brass with Drain Drip Tray Trough
SKU:
DP-120DSSPVD-16
MPN:
DP-120DSSPVD-16
Commercial design services
Transform your beverage service with the Micro Matic DP-120DSSPVD-16 drip tray trough. This stainless steel and brass unit measures 16" W x 5" D, featuring a louvered PVD brass screen for optimal drainage.
  • Efficient 5/8" O.D. drain
  • Compatible with beverage dispensers
  • Durable stainless steel
  • Surface mount for easy install
  • Louvered PVD brass screen
Height0.75 (H)
Width16 (W)
Depth5 (D)
Length13" - 24"
MaterialStainless Steel
ManufacturerMicro Matic
Height0.75 (H)
Width16 (W)
Depth5 (D)
Length13" - 24"
  • Drip Trays