MVP Group IR-6B-24RG-60 60" 6 Open Burners with 1 Broiler and 2 Ovens IKON Range - 180,000 BTU
Shop all MVP Group Commercial Gas Ranges & Fryers
SKU:
IR-6B-24RG-60
MPN:
IR-6B-24RG-60
Commercial design services
  • Stainless steel front and lift-off shelf
  • Two static ovens with thermostatic controls
  • CSA and CSA-Sanitation certified
  • 60" commercial range, 180,000 BTU
  • 24" 46,000 BTU griddle/broiler for versatility
  • Six 30,000 BTU burners for high heat
Weight860 LBS
Exterior FinishStainless Steel Front
TopGriddles
Power TypeNatural Gas
Dimensions31.4 60 60.2
Weight860 LBS
TopGriddles
Power TypeNatural Gas
Dimensions31.4 60 60.2
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from MVP Group
MVP Group IR-4-24 23.9" W x 31.4" D 4 Open Burners with 1 Oven IKON Range - 120,000 BTU
MVP Group IR-6-36 35.9" W x 31.4" D 6 Open Burners with 1 Standard Oven IKON Range - 180,000 BTU
MVP Group IR-10-60 59.9" W x 31.4" D 10 Open Burners with 2 Standard Ovens IKON Range - 300,000 BTU