MVP Group IR-6B-24TG-60 59.9" W x 31.4" D 6 Open Burners with 1 Griddle and 2 Ovens IKON Range - 180,000 BTU
Shop all MVP Group Commercial Gas Ranges & Fryers
SKU:
IR-6B-24TG-60
MPN:
IR-6B-24TG-60
picture
picture
Commercial design services
MVP Group's IR-6B-24TG-60 ikon range measures 59.9" W x 31.4" D, delivering 180,000 BTU with six burners, a 24" griddle, and two ovens.
  • Thermostatic controls for consistent cooking
  • Two static ovens with rack flexibility
  • Stainless steel front with removable riser
  • 59.9" width for kitchen throughput
  • 24" griddle plate for versatility
  • Six open burners for responsive heat
Weight864 LBS
Exterior FinishStainless Steel Front
TopGriddles
Power TypeNatural Gas
Weight864 LBS
TopGriddles
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from MVP Group
MVP Group IR-4-24 23.9" W x 31.4" D 4 Open Burners with 1 Oven IKON Range - 120,000 BTU
MVP Group IR-6-36 35.9" W x 31.4" D 6 Open Burners with 1 Standard Oven IKON Range - 180,000 BTU
MVP Group IR-10-60 59.9" W x 31.4" D 10 Open Burners with 2 Standard Ovens IKON Range - 300,000 BTU