National Public Seating MTSSF-60O 60" W Octagon 14 Gauge Steel Mobile EasyFold Cafeteria Table
Shop all National Public Seating Cafeteria Tables
SKU:
MTSSF-60O
MPN:
MTSSF-60O
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • MAS2 and UL Certified for safety compliance
  • Wheel locks for secure stationary use
  • Can be made ADA compatible
  • 60" octagon top with high-pressure laminate
  • Mobile EasyFold system for rapid setup
  • 14 gauge steel frame for durable support
Weight182.5 LBS
Height29 (H)
Width60 (W)
Depth60 (D)
Filter TypeFolding Tables
ManufacturerNational Public Seating
Item TypeFolding Tables
Weight182.5 LBS
Height29 (H)
Width60 (W)
Depth60 (D)
Filter TypeFolding Tables
Item TypeFolding Tables
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • UL Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from National Public Seating
National Public Seating 203 200 Series 18.25" W Brown Steel Premium Folding Chair
National Public Seating BT1896 18" W x 96" D 16 Gauge Cantelevered Speckled Gray Frame Heavy Duty Seminar Folding Table
National Public Seating WZD 40" Cherrywood Top Oklahoma Sound The Wizard Presentation Cart
National Public Seating BT2448 24" W x 48" D 18 Gauge Tubular Legs Heavy Duty Folding Table
National Public Seating 6716HB 16" to 21" Adjustable Height Polyurethane Seat and Back Adjustable Height Kangaroo Task Chair
National Public Seating BT1860 18" W x 60" D 16 Gauge Cantelevered Speckled Gray Frame Heavy Duty Seminar Folding Table
National Public Seating BPFT-2460 24" W x 60" D 16 Gauge Frame and Legs Flip-N-Store Training Table
National Public Seating 6218 18" Round Wood Seat Steel Stool
National Public Seating DY1100 26 Standard Folding Chairs Dolly
National Public Seating PT3020 20" W x 30" D Speckled Gray Plastic Powder Coated Frame Commercialine Personal Folding Table
National Public Seating 6430 30" Round Vinyl Padded Seat Steel Stool
National Public Seating DY87 20 Bar Height Chairs Dolly for Series 8700 chairs
National Public Seating 6622 22" H Wood Rounded Square Seat Elephant Z-Stool with Steel Frame
National Public Seating DY700/800 36 Series 800 Chairs Dark Brown Dolly
National Public Seating PRA-8000/PRA8-5 11" W Bluetooth Includes Wireless Handheld Microphone Oklahoma Sound 40 Watt Wireless PA System
  • Furniture
  • School Furniture
  • Cafeteria Table
  • Furniture
  • School Furniture
  • Cafeteria Table