Norlake 10X12X7-4 120" W Embossed Coated Steel 26 Gauge Floorless with NSF Vinyl Sealers Fast-Trak Indoor Walk-In Box Only
SKU:
10X12X7-4
MPN:
10X12X7-4
Warranty
Commercial design services
  • Self-closing door with deadbolt for secure access
  • Floorless Fast-Trak installation cuts site prep time
  • NSF vinyl sealers ensure sanitation and easy cleaning
  • Embossed 26 gauge steel for durability
Weight1413 LBS
Height88 (H)
Width120 (W)
Depth144 (D)
FinishEmbossed Coated Steel
FloorFloorless
Gauge26 Gauge
InstallationIndoor
Nominal height7'-4"
Nominal Long Side12'
Nominal Short Side10'
ManufacturerNorlake
Certifications
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Empress SM385815 60 Gallon Black LLD Repro Liner Perforated Rolls (10 Packs of 10 Per Case)
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Rosseto BP011 9.25" W x 9.25" D x 2.75" H Bamboo Base for 30" Multi-Level Riser
Yanco BP-4030 2.5 Oz. 7.5" W Melamine Rectangular Asian Style 3 Compartments Black Pearl Sauce Dish
Yanco MS-005RD 5.5" Dia. Orange Red Melamine Round Wide Rim Milestone Plate
Yanco AG-112 12" Dia. Coupe Porcelain Round Agate Plate
Yanco WL-1110 10.25" Dia. Melamine Round Yanco Woodland Plate