Piper Products DBBPG1-58 58" Single-Sided Buffet Single Side Guard
Shop all Piper Products Salad Bar Organizer & Display Guard
SKU:
DBBPG1-58
MPN:
DBBPG1-58
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Protect countertops with the Piper Products DBBPG1-58 buffet guard for 58" service lines. It mounts on counters, offering a stationary sneeze guard for salad bars, cafeterias, and foodservice stations.
  • Stationary, easy-clean construction
  • Clear shield for customer visibility
  • Compatible with Piper Products mounting
  • 58" countertop protection for salad bars
  • Fits counters 56" - 61" wide
  • Single-sided design for self-service stations
Item TypeProtector Guards
Filter TypeProtector Guards
ServiceSelf-service
Service TypeSelf Service
StyleTwo Sided
Width (side - side)56" - 61"
ManufacturerPiper Products
Item TypeProtector Guards
Filter TypeProtector Guards
ServiceSelf-service
Service TypeSelf Service
StyleTwo Sided
Width (side - side)56" - 61"
ManufacturerPiper Products
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards