Piper Products RBPGFL-36 36" Double Sided Protector Guard
Shop all Piper Products Salad Bar Organizer & Display Guard
SKU:
RBPGFL-36
MPN:
RBPGFL-36
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Piper Products RBPGFL-36 guard fits 32"-37" buffet lines, mounts on countertops, and offers fluorescent lighting, two openings, and sturdy construction for salad bars, cafeterias, and hospitals.
  • Stationary sneeze guard
  • For Reflections series
  • Made by Piper Products, model RBPGFL-36
  • Double-sided buffet protector with lighting
  • Two self-service openings
  • Fits 32"-37" countertops
Weight56 LBS
Filter TypeProtector Guards
ServiceSelf-service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerPiper Products
Item TypeProtector Guards
Service TypeSelf Service
StyleSingle Sided
Weight56 LBS
Filter TypeProtector Guards
ServiceSelf-service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerPiper Products
Item TypeProtector Guards
Service TypeSelf Service
StyleSingle Sided
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Jade JCM-60-NG 60" W Natural Gas Wall Mounted Titan Cheesemelter - 50,000 BTU
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto LD188 2 Gal. Black Acrylic Cuboid Lucid Beverage Dispenser
Pro IconFree shipping
Advance Tabco DRKC-45-OC Stainless Steel Bar Drink Rail
Advance Tabco TA-524 Stainless Steel Drop-In Urn Trough
Hatco HWBRN-43D 4/3 Size Stainless Steel Rectangular with Drain Drop-In Heated Well - 1200 Watts
Follett LLC 00138370 20 Lbs. Poly Ice Bags
Thunder Group PLTHTB008C 8 Oz. Clear Plastic Textured Finish Tumbler
Duke 316-2460 60" W Galvanized Base 16 Gauge Work Table
Univex 1080020 Batter Beater For 80 Qt. Bowl
Berner ARC16-2108A-3 108" W Un-Heated Architectural Series Recessed 16 Air Door - 480 Volts 3-Ph
More from Piper Products
Piper Products 723 20" x 20" Stainless Steel Double Tray Stacks Open Style Tray Cart
Piper Products 520 Econoline Rack
Piper Products 841 (41) 18" x 26" Trays Aluminum End Load Closed-Side Rack
Piper Products 110 Tray Rack
Piper Products 509 Econoline Rack
Piper Products 933 (33) 18" x 26" Trays Aluminum Non-Insulated Transport Cabinet
Piper Products 717 Silverware Cart With Handle
Piper Products 918 (18) 18" x 26" Trays Aluminum Non-Insulated Standard Cabinet
Piper Products 922 (22) 18" x 26" Trays Aluminum Non-Insulated Standard Cabinet
Piper Products 733 (33) 18" x 26" Trays Aluminum End Load Channel Rack
Piper Products 718 Stainless Steel Solid Lower Shelf 4" Swivel Casters Silverware Cart