Piper Products RCPGHL-36 36" Single-Sided Protector Guard
Shop all Piper Products Salad Bar Organizer & Display Guard
SKU:
RCPGHL-36
MPN:
RCPGHL-36
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Piper Products RCPGHL-36 36" protector guard fits 32"–37" counters, providing heat and lights for cafeteria stations. The stainless-steel frame supports Reflections series setups and weighs 29 pounds.
  • 29 lbs shipping weight
  • Fits 32"-37" counters
  • Compatible with Reflections series
  • 36" countertop protector guard
  • Two openings for access
  • Heat lamps for product holding
Weight29 LBS
Filter TypeProtector Guards
ServiceFull-service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerPiper Products
Item TypeProtector Guards
Service TypeFull Service
StyleSingle Sided
Weight29 LBS
Filter TypeProtector Guards
ServiceFull-service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerPiper Products
Item TypeProtector Guards
Service TypeFull Service
StyleSingle Sided
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards