Randell RES1R3-120C4 120" W Stainless Steel Exterior Three Sections Refrigerated Counter or Equipment Stand - 115 Volts
Shop all Randell Chef Bases
SKU:
RES1R3-120C4
MPN:
RES1R3-120C4
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Randell 120" refrigerated counter with marine top, six 32" drawers, electronic controls, and right-side-mounted self-contained refrigeration. NSF-certified and made in the USA.
  • Electronic controls
  • Right-side-mounted refrigeration
  • 4" heavy-duty casters
  • 120" refrigerated counter
  • Holds (2) 12" x 20" x 6" deep pans
  • Six 32" drawers
Weight715 LBS
Height27.5 (H)
Width120 (W)
Depth32.5 (D)
Compressor HP1/3 HP
Drawer Qty6
Exterior FinishStainless Steel
Refrigerant TypeR-290
RefrigerationSelf-Contained, Side Mounted
Top FinishStainless Steel
Voltage115v
ManufacturerRandell
Amps7
Phase1-Ph
Hertz60
Weight715 LBS
Height27.5 (H)
Width120 (W)
Depth32.5 (D)
Compressor HP1/3 HP
Drawer Qty6
Exterior FinishStainless Steel
Refrigerant TypeR-290
Top FinishStainless Steel
Voltage115v
ManufacturerRandell
Amps7
Phase1-Ph
Hertz60
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • cUL Certified certification
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
  • UL Certified certification
  • Randell
  • Randell Chef Bases
  • Randell
  • Randell Chef Bases