San Jamar C2410C18 Plastic 18"L One Size Fits All Dispenser
Shop all San Jamar Beverage Supplies
SKU:
C2410C18
MPN:
C2410C18
picture
video thumbnail
zoom
Ships free with
Pro Icon
Commercial design services
San Jamar c2410c18 dispenser mounts in-counter with an 18" tube and a 5-3/4" diameter hole for 8 to 46 oz. cups (2-7/8" to 4-3/4" rim).
  • Installs vertically or horizontally
  • High-impact plastic for durability
  • NSF certified for foodservice compliance
  • In-counter tubular dispenser for cup control
  • Compatible with 8 to 46 oz cup sizes
  • Fits 2-7/8" to 4-3/4" rim diameter cups
Weight3.7 LBS
Width18 (W)
ConstructionPlastic
Maximum Rim Diameter3" max diameter
Minimum Rim Diameter2" min diameter
StyleTubular
ManufacturerSan Jamar
Dimensions22.13 15.13 26.62
Weight3.7 LBS
Width18 (W)
ConstructionPlastic
StyleTubular
ManufacturerSan Jamar
Dimensions22.13 15.13 26.62
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"