Sapphire Manufacturing SMTOB-24108G 108" W x 24" D Unspecified Galvanized Base Work Table
Shop all Sapphire Manufacturing Work Tables and Station
SKU:
SMTOB-24108G
MPN:
SMTOB-24108G
Commercial design services
Sapphire Manufacturing’s SMTOB-24108G work table features a 108" x 24" stainless steel top with a 5" backsplash and 1-1/2" rounded edge.
  • Open base with galvanized undershelf
  • 1" adjustable plastic feet for leveling
  • NSF certified for foodservice use
  • 108" W x 24" D stainless top
  • Galvanized steel legs with bracing
  • 5" backsplash protects surfaces
Weight121.01 LBS
Height41 (H)
Width108 (W)
Depth24 (D)
Base ConstructionGalvanized
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeWork Tables
Splash Height5" Backsplash
Table Edge TypeSquare / Flat Edge
Top GaugeUnspecified
Top Stainless Series400 Series
Width (side - side)108" Wide
ManufacturerSapphire Manufacturing
Weight121.01 LBS
Height41 (H)
Width108 (W)
Depth24 (D)
Base ConstructionGalvanized
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeWork Tables
Splash Height5" Backsplash
Top GaugeUnspecified
Top Stainless Series400 Series
Width (side - side)108" Wide
  • Work Tables with Undershelf
Related products
picture
Advance Tabco BSW2-120-B-SB 31.81" W Vinyl Covered Steel Electric Portable Hot Food Buffet Table
Pro IconFree shipping
picture
Hatco GR2A-60 63.5" W Aluminum Standard Wattage Glo-Ray Designer Strip Heater - 120 Volts 1050 Watts
Pro IconFree shipping
Yanco FU-608 16 Oz. Bone White Porcelain Slanted Fuji Sheer Bowl
John Boos SUS-244260-3-X 44" W Stainless Steel 3 Shelves Dry Storage Shelving Unit
American Range AR-GCF-15-NG Stainless Steel Natural Gas Countertop Fryer - 30,000 BTU
Koolmore KM-OKS-CAB3 32" W Stainless Steel Enclosed Outdoor Kitchen Cabinet
Excel Dryer XL-SP-ECO-B Bone Finish Surface Mounted Automatic XLERATOReco Hand Dryer
Omcan USA 47382 12" W Stainless Steel Countertop Natural Gas Hotplate - 52,000 BTU