Service Ideas GIU15GV2 1.5 Gal. Stainless Steel Brushed Finish Thermal Container
Shop all Service Ideas Coffee Airpots and Accessories
SKU:
GIU15GV2
MPN:
GIU15GV2
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Ideal for coffee service in various settings
  • NSF certified for safety and quality
  • Compact design fits easily on counters
  • Durable stainless steel construction
  • Brushed finish for a sleek appearance
  • 1.5-gallon capacity for versatile use
Weight16.31 LBS
Height23.25 (H)
Width14 (W)
Depth9.25 (D)
FinishStainless Steel
ManufacturerService Ideas
Weight16.31 LBS
Height23.25 (H)
Width14 (W)
Depth9.25 (D)
FinishStainless Steel
ManufacturerService Ideas
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Commercial Coffee Makers and Brewers
  • Satellite Stands, Servers, and Warmers
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Service Ideas
Service Ideas TB012 11" W Black Beechwood Window Top Tea Box
Service Ideas WBR7PS 7" Dia. Stainless Steel Round Basket
Service Ideas ITSLS35G 3.5 Gal. Stainless Steel Single Wall Slim Design Tea Dispenser
Service Ideas KVP67 20 Oz. Brushed Finish Stainless Touch Coffee Server
Service Ideas 1C-BF-COCONUT-MOD 1.5" H Metal "Coconut" Beverage ID Tent
Service Ideas APC2V2 Black ABS Plastic 2 Compartments Condiment Station
Service Ideas SI2LITCL 67.2 Oz. Clear SAN Sculptured Ice Pitcher
Service Ideas SM-41 20.5" W Rectangular Stainless Steel Mod18 Steelworks Tray