Service Ideas URN15VBSMDHF 1.5 Gal. Stainless Steel Replacement Body For Thermo-Urn
Shop all Service Ideas Coffee Thermo-Urns
SKU:
URN15VPS2BODY
MPN:
URN15VPS2BODY
Commercial design services
  • Efficient heat retention
  • Lightweight for easy handling
  • Easy to clean for longevity
  • Durable stainless steel
  • Compatible with Thermo-Urns
  • 1.5-gallon capacity
Weight11.81 LBS
Height16.5 (H)
Width12.25 (W)
Depth12.5 (D)
FinishPolished Stainless
ManufacturerService Ideas
Weight11.81 LBS
Height16.5 (H)
Width12.25 (W)
Depth12.5 (D)
FinishPolished Stainless
ManufacturerService Ideas
  • Service Ideas
  • Service Ideas Coffee Thermo-Urns
  • Service Ideas
Related products
picture
Quantum WRC-2448GY-3 37.5" H x 48" W x 24" D 3 Shelves 2 U Shaped Handles Open Base Utility Cart
Pro IconFree shipping
picture
Summit SCR1841BCSSADA 17.94" W Stainless Steel Hinged Beverage Center - 115 Volts 1-Ph
Pro IconFree shipping
Advance Tabco EF-SS-308M 96" W x 30" D x 1.5" H 304 Stainless Steel 14 Gauge Open Front Work Table
Yanco LY-405 5 Oz. Glazed Porcelain Oval Lyon Bowl
Chef Master 90008 5 Gallon Plastic Chef Master Economy Salad Dryer
Metro 2124NFS 24" W x 21" D Stainless Steel Solid Super Erecta Shelf
Thunder Group IRBN002N Natural Gas A-118 Replacement Duck Burner Nozzle
Hamilton Beach HMIS12 12" Stainless Steel BigRig Detachable Immersion Blender Shaft for Immersion Blender
Micro Matic DP-322ELD-0 24" W x 6.38" D x 14" H Stainless Steel with Drain Drip Tray Trough
FOH RWL006CLT27 7.25" W Clear Plastic Liner
More from Service Ideas
Service Ideas TB012 11" W Black Beechwood Window Top Tea Box
Service Ideas WBR7PS 7" Dia. Stainless Steel Round Basket
Service Ideas ITSLS35G 3.5 Gal. Stainless Steel Single Wall Slim Design Tea Dispenser
Service Ideas KVP67 20 Oz. Brushed Finish Stainless Touch Coffee Server
Service Ideas 1C-BF-COCONUT-MOD 1.5" H Metal "Coconut" Beverage ID Tent
Service Ideas APC2V2 Black ABS Plastic 2 Compartments Condiment Station
Service Ideas SI2LITCL 67.2 Oz. Clear SAN Sculptured Ice Pitcher
Service Ideas SM-41 20.5" W Rectangular Stainless Steel Mod18 Steelworks Tray