Service Ideas VURN15LKCH 8" W Gasket Lid with Chrome Knob
Shop all Service Ideas Beverage Service Parts & Accessories
SKU:
VURN15LKCH
MPN:
VURN15LKCH
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Enhance your beverage service with the Service Ideas VURN15LKCH 8" W Gasket Lid, featuring a polished stainless finish and chrome knob. This durable lid, weighing 2.55 pounds, is designed for coffee chafers, ensuring optimal performance.
  • Fits 8" coffee chafer urns
  • Durable stainless steel design
  • Easy chrome knob for quick access
  • Compatible with coffee urns
  • Lightweight at 2.55 lbs
  • Compatible with various dispensers
Weight2.55 LBS
Height4.5 (H)
Width8 (W)
FinishPolished Stainless
Length8"
StyleLid & Gasket
ManufacturerService Ideas
Item TypeLids
Filter TypeLids
Weight2.55 LBS
Height4.5 (H)
Width8 (W)
FinishPolished Stainless
Length8"
StyleLid & Gasket
ManufacturerService Ideas
Item TypeLids
Filter TypeLids
Downloads
  • Downloadmanual
More from Service Ideas
picture
Service Ideas TB012 11" W Black Beechwood Window Top Tea Box
Pro IconFree shipping
picture
Service Ideas WBR7PS 7" Dia. Stainless Steel Round Basket
Pro IconFree shipping
Service Ideas ITSLS35G 3.5 Gal. Stainless Steel Single Wall Slim Design Tea Dispenser
Service Ideas KVP67 20 Oz. Brushed Finish Stainless Touch Coffee Server
Service Ideas 1C-BF-COCONUT-MOD 1.5" H Metal "Coconut" Beverage ID Tent
Service Ideas APC2V2 Black ABS Plastic 2 Compartments Condiment Station
Service Ideas SI2LITCL 67.2 Oz. Clear SAN Sculptured Ice Pitcher
Service Ideas SM-41 20.5" W Rectangular Stainless Steel Mod18 Steelworks Tray