Skyfood FWDC2-33-6P 33" W 2 Shelves Tempered Curved Front Glass Countertop Food Warmer Display Case - 120 Volts
Shop all Skyfood Equipment Heated Food Display Cases
SKU:
FWDC2-33-6P
MPN:
FWDC2-33-6P
Pro Icon
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Commercial design services
  • Holds hot snacks or baked goods
  • 120V power countertop unit
  • Interior lighting for visibility
  • 33" wide food display case
  • Tempered curved front glass
  • Two heated wire shelves
Weight53 LBS
Height19.75 (H)
Width33 (W)
Depth17.75 (D)
Exterior FinishStainless Steel & Aluminum
FrontCurved Glass
Service TypeFull
Width (side - side)31" - 36"
Number of Shelves2 Shelves
Dimensions20 35 22
Weight53 LBS
Height19.75 (H)
Width33 (W)
Depth17.75 (D)
FrontCurved Glass
Service TypeFull
Width (side - side)31" - 36"
Number of Shelves2 Shelves
Dimensions20 35 22
  • Food Display and Merchandising
  • Countertop Hot Food Display Warmer