Skyfood FWDS2-43-8P 43.31" W 2 Shelves Tempered Straight Front Glass Countertop Food Warmer Display Case - 120 Volts
Shop all Skyfood Equipment Heated Food Display Cases
SKU:
FWDS2-43-8P
MPN:
FWDS2-43-8P
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Interior lights enhance appeal
  • Humidity system prevents drying
  • Fits standard countertops
  • 43.31" tempered glass front
  • Bottom heat warms evenly
  • Two chrome adjustable shelves
Weight64 LBS
Height19.75 (H)
Width43.31 (W)
Depth17.75 (D)
Exterior FinishStainless Steel & Aluminum
FrontStraight Glass
Service TypeFull
Width (side - side)43" - 48"
Number of Shelves2 Shelves
Dimensions20 45 22
Weight64 LBS
Height19.75 (H)
Width43.31 (W)
Depth17.75 (D)
FrontStraight Glass
Service TypeFull
Width (side - side)43" - 48"
Number of Shelves2 Shelves
Dimensions20 45 22
  • Food Display and Merchandising
  • Countertop Hot Food Display Warmer
Related products
picture
Quantum 1472BK 72" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco PRSCD-19-42-M 42" W x 25" D Enclosed Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TSKG-365 60" W x 36" D Stainless Steel Base 16 Gauge Work Table
Advance Tabco BG-367 84" W x 36" D Wood Bakers Top Work Table