Skyfood SB126584TPI 126" W 4 Teeth per Inch Hard Saw Blade
Shop all Skyfood Equipment Food Prep Parts & Accessories
SKU:
SB126584TPI
MPN:
SB126584TPI
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Maximize cutting precision with the Skyfood SB126584TPI saw blade, 126" long and 5/8" wide, featuring 4 teeth per inch for consistent meat and bone performance.
  • Durable construction supports frequent use
  • Compatible with meat and bone saws
  • Manufacturer part SB126584TPI for quick ordering
  • 126" hard saw blade for heavy cutting
  • 5/8" blade width improves stability
  • 4 teeth per inch for controlled cuts
Width126 (W)
Depth0.63 (D)
Length126"
ManufacturerSkyfood
Width126 (W)
Depth0.63 (D)
Length126"
ManufacturerSkyfood
  • Restaurant Equipment
  • Food Preparation
  • Meat Processing Equipment
  • Meat and Bone Saw Blade and Accessories
  • Restaurant Equipment
  • Food Preparation
  • Meat Processing Equipment
picture
Advance Tabco KR-60 60" W x 76" H x 20" D 6 Keg Aluminum Keg Rack
Pro IconFree shipping
Yanco NS-048W 48 Oz. 10.75" W White Melamine Oval Nessico Bowl
Bar Maid WEG-816 8 to 16 Sections Citrus Wedger
American Metalcraft BSPP8 9.5" Dia. Black Steel Round Paella Pan
Quantum QP246086SS-5 60" W x 24" D x 86" H Gray Polymer 5 Solid Millenia Shelving Unit
More from Skyfood
Skyfood CLM-300 4.5 Lbs. Dough Capacity Table Top Single Pass Dough Roller and Sheeter - 110 Volts
Skyfood LAR-25LMBE 6.5 Gal. Floor Model Stainless Steel Skyfood Blender - 110 Volts
Skyfood FWD2S6P 18.88" W Stainless Steel Base Straight Glass Steam Line Food Warmer Display Case - 120 Volts
Skyfood MFP-SS 66 Lbs. Stainless Steel Countertop Electric Bread Grater - 110 Volts
Skyfood 30737 16" x 20" x 3 Mil Vacuum Pouches
Skyfood 312ECF 12" Dia. Stainless Steel & Aluminum Manual Heavy Duty Slicer - 110 Volts