Summit ACK63ELSTB 63" W Stainless Steel and Black Finish All-In-One Combination Kitchenette
Shop all Summit Restaurant and Kitchen Equipment
SKU:
ACK63ELSTB
MPN:
ACK63ELSTB
video thumbnail
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 5 - 7 Business Days
Commercial design services
Summit ACK63ELSTB 63" stainless steel and black kitchenette offers a compact solution with 23.5" depth, 240 lbs shipping weight, R-600a refrigerant, and CETLus certification for foodservice use.
  • 240 pounds commercial-grade construction
  • All-in-one kitchenette for back-of-house flow
  • Meets CETLUS certification for safety
  • 63" stainless steel and black finish
  • Compact 23.5" depth for tight spaces
  • Integrated refrigeration with R-600a efficiency
Weight323.5 LBS
Height40 (H)
Width63 (W)
Depth23.5 (D)
Exterior FinishBlack
Refrigerant TypeR-600a
ManufacturerSummit
Filter TypeKitchenettes
Dimensions77 33 48.5
Weight323.5 LBS
Height40 (H)
Width63 (W)
Depth23.5 (D)
Exterior FinishBlack
Refrigerant TypeR-600a
ManufacturerSummit
Filter TypeKitchenettes
Dimensions77 33 48.5
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • cETLus Certified certification
  • Summit
  • Summit Restaurant and Kitchen Equipment
  • Summit
Related products
Quantum 2424GY 24" W x 24" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf