T&S Brass B-0123-12-Cr-Bc Pre-Rinse Unit With Ceramas Wall Bracket 12"
Shop all T&S Brass Pre-Rinse Faucet
SKU:
B-0123-12-CR-BC
MPN:
B-0123-12-CR-BC
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your kitchen efficiency with the T&S Brass B-0123-12-CR-BC Pre-Rinse Unit. This wall-mounted faucet has a 12" spout and lever handles for easy operation and optimal performance in busy culinary settings.
  • 12" spout length for versatile reach
  • Compression valves ensure reliable flow
  • 18" EasyInstall riser simplifies setup
  • Efficient pre-rinse faucet assembly
  • Lever handles for easy operation
  • Durable wall-mounted design for stability
Weight14.75 LBS
Faucet Centers8"
HandleLever handles
Riser Size18" EasyInstall riser
ValveCompression valves
Wall bracket sizeWall bracket
ManufacturerT&S Brass
Mounting StyleWall Mounted
Spout length12"
Dimensions12 27.5 3.88
Weight14.75 LBS
Faucet Centers8"
HandleLever handles
ValveCompression valves
Wall bracket sizeWall bracket
ManufacturerT&S Brass
Mounting StyleWall Mounted
Spout length12"
Dimensions12 27.5 3.88
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Restaurant Equipment
  • Restaurant Faucet and Plumbing
  • Pre-Rinse Faucet
  • Restaurant Equipment
  • Pre-Rinse Faucet