T&S Brass B-0199-02-F12 Aerator 1.2 GPM 3/8"
Shop all T&S Brass Faucet Aerators & Flow Regulator
SKU:
B-0199-02-F12
MPN:
B-0199-02-F12
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Reduces water usage without sacrificing pressure
  • Easy installation for quick setup
  • Compatible with T&S Brass products
  • Efficient 1.2 GPM flow rate saves water
  • Durable construction ensures longevity
  • Compact design fits 3/8" faucets
Weight0.1 LBS
Width0.94 (W)
PartsAerator
ManufacturerT&S Brass
Filter TypeAerators
Dimensions3 0.25 6.5
Weight0.1 LBS
Width0.94 (W)
PartsAerator
ManufacturerT&S Brass
Filter TypeAerators
Dimensions3 0.25 6.5
Downloads
  • Downloadspecsheet
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from T&S Brass
T&S Brass B-0155-LNM Add-on Faucet, less nozzle
T&S Brass B-0257 Single Pantry Faucet deck mount 12"
T&S Brass B-0416 Key Stop straight loose 1/2"
T&S Brass B-0196 Kettle Filler Stanchion 4"