T&S Brass B-0199-03-F12 Aerator 1.2 GPM
Shop all T&S Brass Faucet Aerators & Flow Regulator
SKU:
B-0199-03-F12
MPN:
B-0199-03-F12
Commercial design services
  • Reduces water usage without sacrificing pressure
  • Compatible with various faucets
  • Designed for commercial kitchens
  • Efficient 1.2 GPM flow rate for water savings
  • Easy installation for quick setup
  • Durable construction for long-lasting use
Weight0.1 LBS
Width0.81 (W)
PartsAerator
ManufacturerT&S Brass
Filter TypeAerators
Dimensions3 0.25 6.5
Weight0.1 LBS
Width0.81 (W)
PartsAerator
ManufacturerT&S Brass
Filter TypeAerators
Dimensions3 0.25 6.5
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Restaurant Faucet and Plumbing
  • Faucet, Sink, & Drain Accessories
  • Faucet Parts and Accessories
  • Faucet Aerators & Flow Regulator
  • Faucet Parts and Accessories
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from T&S Brass
T&S Brass B-0155-LNM Add-on Faucet, less nozzle
T&S Brass B-0257 Single Pantry Faucet deck mount 12"
T&S Brass B-0416 Key Stop straight loose 1/2"
T&S Brass B-0196 Kettle Filler Stanchion 4"