T&S Brass B-0199-09-F12 Aerator vandal resistant 1.2 GPM
Shop all T&S Brass Faucet Aerators & Flow Regulator
SKU:
B-0199-09-F12
MPN:
B-0199-09-F12
Commercial design services
  • Compact 0.1 pound weight for minimal bulk
  • Certified low lead compliance for safety
  • T&S Brass OEM part B-0199-09-F12
  • Vandal-resistant aerator with VR key
  • 15/16-27UN male threads for easy retrofit
  • 1.2 GPM flow rate for controlled use
Weight0.1 LBS
Width1.06 (W)
PartsAerators & Aerator Keys
ManufacturerT&S Brass
Filter TypeAerators
Dimensions2 1.5 2
Weight0.1 LBS
Width1.06 (W)
PartsAerators & Aerator Keys
ManufacturerT&S Brass
Filter TypeAerators
Dimensions2 1.5 2
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from T&S Brass
T&S Brass B-0155-LNM Add-on Faucet, less nozzle
T&S Brass B-0257 Single Pantry Faucet deck mount 12"
T&S Brass B-0416 Key Stop straight loose 1/2"
T&S Brass B-0196 Kettle Filler Stanchion 4"