Thunder Group PLBC0013B Black Plastic Bus Cart Trash Bin for PLBC3316 and PLBC4019
Shop all Thunder Group Storage Racks, Carts, and Dollies
SKU:
PLBC0013B
MPN:
PLBC0013B
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Resists stains and daily wear for durability
  • Lightweight 4.51 pounds for easy handling
  • Meets commercial foodservice specifications, CSA
  • 13" x 9.25" x 22" compact footprint
  • One-piece black plastic construction
Weight4.51 LBS
Height22 (H)
Width13 (W)
Depth9.25 (D)
MaterialPlastic
ManufacturerThunder Group
Filter TypeBins
Weight4.51 LBS
Height22 (H)
Width13 (W)
Depth9.25 (D)
MaterialPlastic
ManufacturerThunder Group
Filter TypeBins
Downloads
  • Downloadmanual
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"