Thunder Group PLBM027BL 3.25" W x 27" H Black Plastic Non-Slip Bar Mat
Shop all Thunder Group Beverage Equipment Accessories
SKU:
PLBM027BL
MPN:
PLBM027BL
Pro Icon
In Stock
Same day shipping
Order within 7 hours for same day shipping
Commercial design services
Optimize bar workflow with the Thunder Group PLBM027BL non-slip bar mat, 3.25" wide by 27" high, made from durable black plastic for easy cleaning.
  • Lightweight 0.97 pounds for easy handling
  • 27" height fits standard bars and counters
  • Meets industry standards with CSA-compliant
  • Durable black plastic enhances longevity
  • Dual receptacle ends simplify spills
  • Non-slip surface reduces slippage
Weight0.97 LBS
Height27 (H)
Width3.25 (W)
ConstructionPlastic
Long Side25" - 30"
Short Side3"
ManufacturerThunder Group
Weight0.97 LBS
Height27 (H)
Width3.25 (W)
ConstructionPlastic
Long Side25" - 30"
Short Side3"
  • Downloadmanual
  • Bartending Supplies
  • Bar Mats and Shelf Liner
  • Bartending Supplies
  • Bar Mats and Shelf Liner