Thunder Group PLBM027R 3.25" W x 27" H Brown Plastic Non-Slip Bar Mat
Shop all Thunder Group Beverage Equipment Accessories
SKU:
PLBM027R
MPN:
PLBM027R
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Optimize bar service with the Thunder Group PLBM027R brown plastic non-slip bar mat, 3.25" wide by 27" high. Its dual receptacle ends and durable design manage spills and protect counters.
  • 27" length covers service rails
  • Compact 3.25" width fits tight spaces
  • Brown finish hides stains and reduces cleaning
  • Non-slip surface reduces spills and breakage
  • Durable plastic withstands heavy use
  • Dual ends channel liquids away
Weight0.97 LBS
Height27 (H)
Width3.25 (W)
ConstructionPlastic
Long Side25" - 30"
Short Side3"
ManufacturerThunder Group
Weight0.97 LBS
Height27 (H)
Width3.25 (W)
ConstructionPlastic
Long Side25" - 30"
Short Side3"
  • Downloadmanual
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"