Thunder Group PLTHSB024RW 24 Oz. Red Plastic Wide Mouth Squeeze Bottle
Shop all Thunder Group Restaurant Condiment Supplies
SKU:
PLTHSB024RW
MPN:
PLTHSB024RW
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Single tip for precise dispensing
  • Red color for quick condiment ID
  • Lightweight 1.46 pounds for easy handling
  • Durable food-grade plastic for frequent use
  • 24 Oz. capacity reduces refills
  • Wide mouth for fast refills and easy cleaning
Weight1.46 LBS
Bottle ColorRed
Cap ColorRed
MaterialPlastic
Tip QtySingle
TopWide Mouth
ManufacturerThunder Group
StyleWide Mouth
Filter TypeSqueeze Bottles
Weight1.46 LBS
Bottle ColorRed
Cap ColorRed
MaterialPlastic
Tip QtySingle
TopWide Mouth
ManufacturerThunder Group
StyleWide Mouth
Filter TypeSqueeze Bottles
Downloads
  • Downloadmanual
  • Restaurant Equipment
  • Condiment Holders and Dispensers
  • Squeeze Bottles
  • Restaurant Equipment
  • Squeeze Bottles
Related products
picture
Quantum WR63-2124C 24" W x 21" D x 63" H Chrome Plated Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco SAG-242 24" W x 24" D Stainless Steel 16 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco K-187 Thermostatic Mixing Valve for K-185 and K-186 Faucets
Hatco GRS-36-H 36" W Stainless Steel Glo-Ray Heated Shelf - 450 Watts
National Public Seating MTR60S 60" W Round 8 Seats 14 Gauge Steel Mobile Cafeteria Table