Thunder Group PLTHSN024C 24 Oz. Clear Polycarbonate Schooner
Shop all Thunder Group Plastic Beverageware
SKU:
PLTHSN024C
MPN:
PLTHSN024C
Commercial design services
  • Suitable for high-volume foodservice
  • Lightweight 0.08 pounds reduces fatigue
  • Meets CSA standards for commercial use
  • Clear polycarbonate for impact resistance
  • 7.25" height for compact storage
  • 24 Oz. capacity for standard servings
Weight0.08 LBS
Height7.25 (H)
Plastic TypePolycarbonate
StyleBeer Mug / Stein
ManufacturerThunder Group
MaterialPolycarbonate
Weight0.08 LBS
Height7.25 (H)
Plastic TypePolycarbonate
StyleBeer Mug / Stein
ManufacturerThunder Group
MaterialPolycarbonate
picture
Quantum CC243674BNV 74" H x 36" W x 24" D 400 Denier Blue Nylon with Velcro Flap Wire Cart Cover
Pro IconFree shipping
picture
Quantum 1824BK 24" W x 18" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf