Thunder Group PLTW085BK 8.5" W Black Polypropylene Lift-Off Cover Tortilla Warmer
Shop all Thunder Group Commercial Restaurant Servingware
SKU:
PLTW085BK
MPN:
PLTW085BK
Commercial design services
Elevate service efficiency with the Thunder Group PLTW085BK 8.5" black polypropylene lift-off cover tortilla warmer for quick loading and insulated holding.
  • Lightweight 1 pound for easy handling
  • Black finish resists stains and wear
  • Commercial-grade for daily use
  • Durable heavy-duty polypropylene
  • Lift-off cover for quick access
  • 8.5" diameter fits standard tortillas
Weight1 LBS
Width8.5 (W)
ConstructionPolypropylene
Long Side / Diameter8"
ManufacturerThunder Group
Filter TypeTortilla Servers
Weight1 LBS
Width8.5 (W)
ConstructionPolypropylene
Long Side / Diameter8"
ManufacturerThunder Group
Filter TypeTortilla Servers
Downloads
  • Downloadmanual
  • Tabletop
  • Dinnerware
  • Servingware and Dinnerware Accessories
  • Tortilla Servers / Containers
  • Tabletop
  • Dinnerware
Related products
picture
Hamilton Beach 66900 6" Electric Countertop Citrus Juicer
Pro IconFree shipping
picture
Carter-Hoffmann HP58 Shelf Mounted 58" W Plate Warmer - 120 Volts