Thunder Group SLKGH010C 10" Chrome Finish Ceiling Mount Glass Hanger
Shop all Thunder Group Storage Racks, Carts, and Dollies
SKU:
SLKGH010C
MPN:
SLKGH010C
Pro Icon
In Stock
Same day shipping
Order within 9 hours for same day shipping
Commercial design services
For busy bars and kitchens needing secure glass storage without clutter, this 10" chrome ceiling-mount glass hanger installs overhead to maximize space and streamline service.
  • Supports organized storage to free counter space
  • Wire design allows quick hanging/removal
  • Meets CSA safety guidelines
  • Ceiling-mount chrome finish for secure storage
  • Chrome plating resists corrosion
  • 10" length fits standard stemware racks
Weight0.34 LBS
Width1 (W)
FinishChrome
MountingCeiling
ManufacturerThunder Group
Filter TypeGlass Racks
Weight0.34 LBS
Width1 (W)
FinishChrome
MountingCeiling
ManufacturerThunder Group
Filter TypeGlass Racks
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"