Thunder Group SLSPR032S 32" W Stainless Steel Single Speed Rail
Shop all Thunder Group Beverage Equipment Accessories
SKU:
SLSPR032S
MPN:
SLSPR032S
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Thunder Group SLSPR032S 32" stainless steel single speed rail mounts via keyholes for quick installation. It supports high-volume bar workflows with corrosion-resistant construction and a 5.14-pound build for consistent organization.
  • Compact 30–39 inch width saves space
  • Holds standard liquor bottles for service
  • Lightweight 5.14 pounds for easy handling
  • 32" stainless steel for durability
  • Single speed rail for streamlined access
  • Keyhole mounting for fast installation
Weight5.14 LBS
Width32 (W)
ConstructionStainless Steel
MountingKeyholes
StyleSingle
Width (side - side)30 - 39 Inches
ManufacturerThunder Group
Weight5.14 LBS
Width32 (W)
ConstructionStainless Steel
MountingKeyholes
StyleSingle
ManufacturerThunder Group
Downloads
  • Downloadmanual
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"