Thunder Group SLTHAB012 12" Long Stainless Steel Grooved Adapter Bar
Shop all Thunder Group Commercial Food Pan Lids / Covers
SKU:
SLTHAB012
MPN:
SLTHAB012
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Maximize your kitchen's efficiency with the Thunder Group SLTHAB012 12" Stainless Steel Grooved Adapter Bar. This durable accessory enhances your steam table setup for seamless food storage and service in high-demand environments.
  • Lightweight at 0.19 pounds
  • Grooved design enhances stability
  • Easy to clean and maintain
  • Durable stainless steel construction
  • Compatible with various steam table pans
  • 12" length for versatile applications
Weight0.19 LBS
Width12 (W)
Length12"
MaterialStainless Steel
ManufacturerThunder Group
Filter TypeAdapter Bars
Weight0.19 LBS
Width12 (W)
Length12"
MaterialStainless Steel
ManufacturerThunder Group
Filter TypeAdapter Bars
Downloads
  • Downloadmanual
Related products
picture
Quantum WR63-2130GY-5 30" W x 21" D x 63" H Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Empress EMP3500 Black Two-Roll Standard Dispenser for Bath Tissue
Pro IconFree shipping
Rosseto SM119 14" Dia. x 1.5" H Stainless Steel Hexagonal Textured Small Honeycomb Tray
Advance Tabco EG-244 25" H Galvanized Base Equipment Stand