Thunder Group SLTHAB012D 12" L Stainless Steel Adapter Bar
Shop all Thunder Group Commercial Food Pan Lids / Covers
SKU:
SLTHAB012D
MPN:
SLTHAB012D
Pro Icon
In Stock
Same day shipping
Order within 8 hours for same day shipping
Commercial design services
Transform your food service setup with the Thunder Group SLTHAB012D 12" L Stainless Steel Adapter Bar. This durable accessory boosts steam table efficiency for better food storage and presentation.
  • Enhances food storage efficiency
  • Compatible with various steam table pans
  • Supports food service operations
  • Durable stainless steel construction
  • Lightweight design for easy handling
  • 12" length for versatile applications
Weight0.19 LBS
Width12 (W)
Length12"
ManufacturerThunder Group
Filter TypeAdapter Bars
Weight0.19 LBS
Width12 (W)
Length12"
picture
Quantum WC14-CB1472GY 72" W x 14" D Gray Epoxy Antimicrobial Finish Cantilever Single Shelf Post Wall Mount
Pro IconFree shipping
picture
Quantum WR54-3660GY-5 60" W x 36" D Gray Epoxy Finish Includes 5 Wire Shelves Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Rosseto BP400 14" Dia. Round Bamboo Natural Finish Display Surface
Advance Tabco VKG-305 60" W x 30" D 304 Stainless Steel Top 14 Gauge Work Table