Thunder Group SLTHAB020 20" Long Stainless Steel Grooved Adapter
Shop all Thunder Group Commercial Food Pan Lids / Covers
SKU:
SLTHAB020
MPN:
SLTHAB020
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Thunder Group SLTHAB020 20" long stainless steel grooved adapter fits steam table systems and provides secure pan alignment. The durable stainless steel construction resists corrosion and simplifies cleaning for food service operations.
  • Compatible with commercial steam table systems
  • Lightweight 0.31 pounds reduces strain
  • Manufactured by Thunder Group, founded 1998, B2B
  • Durable stainless steel for long life
  • Grooved adapter secures pans
  • 20" length fits standard steam tables
Weight0.31 LBS
Width20 (W)
Length20"
MaterialStainless Steel
ManufacturerThunder Group
Filter TypeAdapter Bars
Weight0.31 LBS
Width20 (W)
Length20"
MaterialStainless Steel
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"