Thunder Group WDBS011H 11" L Wood Handle Heavy-Duty Wire Brush
Shop all Thunder Group Commercial Janitorial Supplies
SKU:
WDBS011H
MPN:
WDBS011H
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Built for grill and oven maintenance, the Thunder Group WDBS011H wire brush has an 11" wood handle and heavy-duty wire bristles for residue removal. Technicians will appreciate the scraper and durable construction for frequent use.
  • Commercial-grade for frequent use
  • Integrated scraper removes baked-on residue
  • Pack quantity minimum of 12 units
  • Heavy-duty wire bristles for deep cleaning
  • Sturdy wood handle reduces hand fatigue
  • 11" length for extended reach
Weight0.46 LBS
Height11 (H)
ManufacturerThunder Group
Filter TypeBrushes
Weight0.46 LBS
Height11 (H)
ManufacturerThunder Group
Filter TypeBrushes
Downloads
  • Downloadmanual
  • Kitchen Supplies
  • Equipment Cleaning Tools & Supplies
  • Grill & Oven Cleaning Supplies
  • Kitchen Supplies
Related products
picture
Advance Tabco TOS-5-18 77.75" W x 18" D 18 Gauge Stainless Steel Double Food Table Overshelf