Shop all True Merchandisers
SKU:
TOAM-30GS-HC~NSL01
MPN:
TOAM-30GS-HC~NSL01
zoom
Usually ships in 6-7 Weeks
Free shipping
Warranty
Commercial design services
  • 115 volts, 9.5 Amps, NEMA 5-15P plug
  • Four adjustable shelves for display
  • Made in USA with CSA and UL certifications
  • 30" width fits narrow spaces
  • Air curtain design improves visibility
  • Self-contained R-290 refrigeration
Weight390 LBS
Height78.5 (H)
Width30 (W)
Depth29.13 (D)
Display4-Tier Of Shelves
Exterior FinishBlack
Interior FinishWhite
Refrigerant TypeR-290
RefrigerationSelf-Contained
Voltage115v
Manufacturertrue
Amps9.5 Amps
Phase1-Ph
Hertz60
Number of Shelves4 Shelves
StyleVertical
Weight390 LBS
Height78.5 (H)
Width30 (W)
Depth29.13 (D)
Display4-Tier Of Shelves
Exterior FinishBlack
Interior FinishWhite
Refrigerant TypeR-290
RefrigerationSelf-Contained
Voltage115v
Manufacturertrue
Amps9.5 Amps
Phase1-Ph
Hertz60
Number of Shelves4 Shelves
StyleVertical
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • cULus Certified certification
  • Made in USA certification
  • UL Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"