Shop all True Merchandisers
SKU:
TOAM-36GS-HC~TSL01
MPN:
TOAM-36GS-HC~TSL01
zoom
Usually ships in 6-7 Weeks
Commercial design services
Built for busy operations, the True TOAM-36GS-HC~TSL01 open air merchandiser offers efficient self-contained refrigeration with a 36" width and vertical air curtain design.
  • Made in USA with durable black finish
  • 115 volts, 10.2 Amps, 1-Ph compatible
  • CSA and cULus certified for commercial use
  • 36" wide vertical air curtain merchandiser
  • Four adjustable shelves for display
  • Self-contained R-290 refrigeration
Height78.5 (H)
Width36 (W)
Manufacturertrue
Amps10.2 Amps
Height78.5 (H)
Width36 (W)
Manufacturertrue
Amps10.2 Amps
picture
Quantum WRC-2436GY-2 37.5" H x 36" W x 24" D 2 Shelves 2 U Shaped Handles Open Base Utility Cart
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco 9-44-96-36R 145" W x 32" D x 42" H Stainless Steel 18 Gauge 4-Compartments Regaline Sink
Pro IconFree shipping
Desco CPG-2 PLUS (2) 12-gallon Tank Multi-Purpose Italian Pasta Cooker - Natural Gas
Robot Coupe 29246 Dice Cleaning Kit
NBR Equipment TS6-3030R5 30"W x 30"D x 40.75"H Stainless Steel with 5" backsplash Premium Work Table
Koolmore KM-GDC-49SD-FG 50" W Top Sliding Glass Door Gelato Dipping Cabinet Display Freezer with Sneeze Guard
Glastender ACB-40 40" W x 24" D x 16" H Stainless Steel 2 Doors Underbar Add-On Cabinet Base
Service Ideas SPH3BL 2.5" W Black Rectangular Plastic Sugar Packet Holder