Shop all U-Line Commercial Reach-In Refrigeration
SKU:
UCRP225-SS31A
MPN:
UCRP225-SS31A
Commercial design services
  • LED interior lighting for visibility
  • Autodefrost system for reliable operation
  • Includes casters and NEMA 5-15P cord
  • Electronic digital temp control with alarms
  • Top-mounted compressor with R-290
Depth32 (D)
Depth (front - back)31" - 32"
Door StyleHinged / Swing
Door TypeSolid
Depth32 (D)
Depth (front - back)31" - 32"
Door StyleHinged / Swing
Door TypeSolid
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"