Wolf STAND/C-24 26" W x 30" D x 24" H Stainless Steel with Marine Edge Undershelf Equipment Stand
Shop all Star
SKU:
STAND/C-24
MPN:
STAND/C-24
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Transform your workspace with the Wolf STAND/C-24, a durable stainless steel stand designed for efficiency. Measuring 26" W x 30" D x 24" H, it features a marine edge and an undershelf for optimal organization and durability.
  • Compact dimensions fit various spaces
  • 5" casters for easy mobility
  • Ideal for countertop cooking applications
  • Durable stainless steel construction
  • Open base with undershelf for storage
  • Marine edge design prevents spills
Weight61 LBS
Height24 (H)
Width26 (W)
Depth30 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)25" - 30" Deep
Filter TypeEquipment Stands
Top ConstructionStainless Steel
Width (side - side)24" - 27" Wide
ManufacturerWolf
Weight61 LBS
Height24 (H)
Width26 (W)
Depth30 (D)
Filter TypeEquipment Stands
ManufacturerWolf
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"