Advance Tabco 93-82-40-36R 84" W 16 Gauge Stainless Steel Base Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 2 Compartment Sink
SKU:
93-82-40-36R
MPN:
93-82-40-36R
Commercial design services
Advance Tabco 93-82-40-36R stainless steel sink has two 28" x 20" compartments, a right-hand 36" drainboard, and an 8" backsplash.
  • 8" backsplash for hygiene
  • Right-hand 36" drainboard
  • NSF certified for food service
  • 84" overall length for workspace
  • Two 20" x 28" compartments
  • 16 Gauge Type 304 stainless steel
Weight227 LBS
Height42 (H)
Width85 (W)
Depth36 (D)
Base ConstructionStainless Steel
DrainboardsWith Right-Hand Drainboard
Overall Length84"
Splash Height8"
Top Gauge16 Gauge
ManufacturerAdvance Tabco
Compartment Width (side-side)20"