Advance Tabco 94-2-36-24R 45" H x 64" W x 27" D 14 Gauge 304 Stainless Steel 2-Compartment Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 2 Compartment Sink
SKU:
94-2-36-24R
MPN:
94-2-36-24R
Commercial design services
Engineered for heavy use, the Advance Tabco 94-2-36-24R sink features two 20" x 16" compartments with 14" depth and an 11" backsplash, made from 14 gauge Type 304 stainless steel.
  • Stainless steel legs with welded crossrails
  • 11" backsplash protects walls and simplifies cleaning
  • NSF-certified 14 Gauge Type 304 stainless steel
  • Right-hand 24" drainboard optimizes workflow
  • Two 16" W x 20" F/B compartments for prep and wash
Weight115 LBS
Height45 (H)
Width65 (W)
Depth27 (D)
Base ConstructionStainless Steel
DrainboardsWith Right-Hand Drainboard
Overall Length64"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Compartment Width (side-side)16"
Weight115 LBS
Height45 (H)
Width65 (W)
Depth27 (D)
Overall Length64"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
  • Commercial Sink
  • 2 Compartment Sink
  • Commercial Sink
  • 2 Compartment Sink
Related products
picture
Advance Tabco TMS-304 48" W x 30" D 304 Stainless Steel 16 Gauge Stainless Steel Base Work Table