Advance Tabco BEV-30-84L 84" W x 30" D 14 Gauge Beverage Table
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
BEV-30-84L
MPN:
BEV-30-84L
Commercial design services
Built for continuous service, the Advance Tabco BEV-30-84L beverage table measures 84" wide by 30" deep. It features a 14-gauge stainless steel top, a 10" x 2" backsplash, and an enclosed base with undershelves.
  • Enclosed base with undershelves for storage
  • 5" x 36" urn trough for spill control
  • 10" x 2" backsplash reduces splash back
  • 84" W x 30" D heavy-duty 14 gauge top
  • Integrated 14" x 16" x 12" sink left
  • Type 304 stainless steel, NSF certified
Weight350 LBS
Height46 (H)
Width84 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Exterior FinishAll Stainless Steel Exterior
Filter TypeBeverage Tables
StyleCabinet Base with Open Shelf(s)
Width (side - side)84"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight350 LBS
Height46 (H)
Width84 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Filter TypeBeverage Tables
Width (side - side)84"
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Work Tables and Station
  • Beverage Table
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Table