Advance Tabco PR-44X30SP-10-L 30" W x 44" L Stainless Steel Pass-Thru Ice Bin on Left Prestige Double Service Station
SKU:
PR-44X30SP-10-L
MPN:
PR-44X30SP-10-L
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Pass-thru design enhances workflow
  • NSF certified for safety and quality
  • Stainless steel construction for durability
  • 10 cold plate circuits for efficient cooling
  • 70 lbs. ice capacity for high demand
Weight350 LBS
Height44.63 (H)
Width44 (W)
Depth40 (D)
Cold Plate10 Circuits
Components (left to right)Soda Chase, Ice Bin, Blender Unit with (2) Sinks
ConstructionStainless Steel
Filter TypeWorkstations with Cold Plates
Ice Capacity70 Lbs.
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeWorkstations With Cold Plate
Weight350 LBS
Height44.63 (H)
Width44 (W)
Depth40 (D)
Cold Plate10 Circuits
ConstructionStainless Steel
Ice Capacity70 Lbs.
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"