Advance Tabco PRSCO-24-48-M 48" W x 30" D Open Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCO-24-48-M
MPN:
PRSCO-24-48-M
Commercial design services
Transform your beverage service with the Advance Tabco PRSCO-24-48-M open cabinet base. This 48" W x 30" D unit includes a 7" splash drainboard, promoting efficient workspace organization and a clean environment for food service operations.
  • Sturdy construction supports heavy use
  • NSF certified for safety
  • Ideal for beverage service in busy settings
  • Durable open cabinet design for easy access
  • Compact 48" W x 30" D footprint
  • 7" splash guard prevents spills
Weight75 LBS
Height36 (H)
Width48 (W)
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight75 LBS
Height36 (H)
Width48 (W)
Splash7"
  • Underbar Drainboard Unit
Related products
picture
Quantum QSBU-250CL 400 Lbs. Capacity per Shelf Galvanized Steel Heavy Duty Shelving Unit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum WR86-2154S 54" W x 86" H x 21" D Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Advance Tabco PR10-3K 10 Pan Aluminum End Loading Mobile Rack
Advance Tabco TMS-309 108" W x 30" D Stainless Steel 16 Gauge Work Table
Advance Tabco VSS-245 60" W x 24" D Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Advance Tabco FSS-305 60" W x 30" D Stainless Steel Base 14 Gauge Work Table