Advance Tabco PRWC-24-18-DR 18" W x 30" D x 30" H Stainless Steel Prestige Wet and Dry Waste Cabinet
Shop all Advance Tabco Sink Cabinet
SKU:
PRWC-24-18-DR
MPN:
PRWC-24-18-DR
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Handle waste efficiently with the Advance Tabco PRWC-24-18-DR stainless steel cabinet. It has an 18" width, 30" depth, 30" height, a 6" waste chute, and an NSF-certified sink bowl with a 4" faucet.
  • NSF certified for foodservice
  • 4" deck mount faucet with swing spout
  • Hinged front door for maintenance
  • 18" W x 30" D x 30" H stainless steel cabinet
  • 6" diameter waste chute
  • Integrated 9" x 9" x 4" sink bowl
Weight65 LBS
Height30 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
ConstructionStainless Steel
ManufacturerAdvance Tabco
Weight65 LBS
Height30 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
ConstructionStainless Steel
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Advance Tabco
  • Advance Tabco Sink Cabinet
  • Advance Tabco
  • Advance Tabco Sink Cabinet