Advance Tabco STFS-18-108 108" W Stainless Steel Stationary Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
STFS-18-108
MPN:
STFS-18-108
Commercial design services
Advance Tabco STFS-18-108 food shield features a 108" stainless steel countertop sneeze guard for self-service. Heat-tempered glass meets NSF standards and supports 100 lbs with a center support leg.
  • Includes center support leg for stability
  • 3/8" heat-tempered top shelf supports 100 pounds
  • Countertop self-service design
  • 108" stainless steel frame meets NSF
  • 1/4" side panels 18" deep for compliance
  • 3/8" heat-tempered front glass for safety
Weight362 LBS
Height18 (H)
Width108 (W)
Depth18 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)104" - 109"
ManufacturerAdvance Tabco
Length108"
StyleTwo Sided
Service TypeSelf Service
Weight362 LBS
Height18 (H)
Width108 (W)
Depth18 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)104" - 109"
ManufacturerAdvance Tabco
Length108"
StyleTwo Sided
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Thunder Group AD209WS 9.5" W x 7.25" D White Melamine Oval San Marino Platter
Pro IconFree shipping
picture
American Metalcraft SLFTD8 8.25" Dia. Clear Plastic Round Smoking Dome Cover
Pro IconFree shipping
Glastender SSRC-29 29" W Stainless Steel Single Speed Rail Locking Cover